گزارش خطا

شما در حال مشاهده نسخه Beta سایت هاست‌دی‌ال هستید. لطفاً در هنگام استفاده از سایت، در صورت مشاهده هرگونه باگ یا خطا، گزارش خود را به شکل زیر برای ما ارسال نمایید:


آدرس صفحه و نحوه مواجهه با خطا را برای ما شرح دهید و در صورت نیاز از صفحه عکس بگیرید.


اگر عضو سایت هستید، گزارش خود را در قالب تیکت جدید برای دپارتمان فنی ارسال نمایید. در غیراینصورت، گزارش خود را به ایمیل support@hostdl.com ارسال نمایید.


رفتن به بالا
ورود|ثبت نام

اطلاعیه‌ها

مشاهده همه
هیچ اطلاعیه جدیدی یافت نشد.

Developmingطراحی و کدنویسی Modern & Responsive Websiteمدرن و ریسپانسیو

آنچه برای راه اندازی و یا توسعه کسب و کار آنلاین خود نیاز دارید، یک وب‌سایت مدرن و ریسپانسیو است. اگر می توانید قابلیتی را تصور کنید، ما می توانیم آن را در بستر وب‌سایت شما پیاده سازی کنیم. تنها محدودیت، تخیل شماست!
لطفاٌ پیش از ثبت سفارش طراحی و کدنویسی وب‌سایت، با مراحل طراحی سایت در هاست‌دی‌ال آشنا شوید.

Web Design Stepsمراحل طراحی سایت

در هاست‌دی‌ال، فرآیند طراحی یک سایت حرفه‌ای در 9 مرحله انجام می‌شود که برخی از این مراحل بصورت گام به گام و در امتداد گام قبلی و برخی دیگر بصورت موازی و همزمان پیش می‌رود.
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله نخست

تشریح پروژه

پیش از هر چیز، مشتری میبایست تمامی امکانات و قابلیت‌های مورد نیاز خود را بطور کامل در قالب یک داکیومنت (PRD) تشریح کند. این گام مهمترین گام در طراحی سایت است، زیرا باعث می‌شود ما به درک کاملی از نیازهای مشتری رسیده و گام‌های بعدی را در راستای مرتفع‌سازی این نیازها برداریم.
داکیومنت می‌تواند شامل متن، عکس، ویدیو، صوت و یا ترکیبی از هر آنچه که مستند و قابل ارجاع است، باشد.
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله دوم

تعیین تکنولوژی

در گام دوم تیم هاست‌دی‌ال پس از بررسی دقیق داکیومنت، اقدام به ارائه مشاوره تخصصی در خصوص سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) آماده، فریم‌ورک‌ (Framewrok)‌ها و زبان‌های کدنویسی قابل استفاده در پروژه نموده و پس از تبادل نظر و همفکری با مشتری، مناسب‌ترین و بهینه‌ترین تکنولوژی انتخاب می‌گردد.
سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) قابل استفاده توسط هاست‌دی‌ال:
Wordpress
تکنولوژی‌ها، زبان‌ها و فریم‌ورک‌‌های قابل استفاده (سمت سرور) توسط هاست‌دی‌ال:
PHP, Laravel, Lumen, CodeIgniter, Node.js
تکنولوژی‌ها، زبان‌ها و فریم‌ورک‌‌های قابل استفاده (سمت کاربر) توسط هاست‌دی‌ال:
HTML, CSS, SASS, SCSS, Tailwind, Bootstrap, Javascript, jQuery, Vue.js, Nuxt.js, React, Livewire, Alpine.js
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله سوم

طراحی واسط کاربر

در گام سوم بر اساس سلیقه و نیاز مشتری, ظاهر سایت یا واسط کاربر (User Interface یا به اختصار UI) توسط یک گرافیست آشنا به مفاهیم وب طراحی می‌شود که نتیجه‌ی آن یک فایل تصویری (برای هر صفحه از سایت) فاقد هرگونه کدنویسی و غیرقابل استفاده در مرورگر خواهد بود.
نرم‌افزارها و ابزارهای قابل استفاده توسط هاست‌دی‌ال:
Figma, Adobe XD, Zeplin, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Sketch, InVision Studio
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله چهارم

طراحی پایگاه داده

در این گام ساختار پایگاه داده یا دیتابیس (Database) با توجه به نیازهای پروژه طراحی می‌شود. این مرحله یکی از مهمترین مراحلی است که در سرعت سایت تأثیر مستقیم دارد و در صورتی که طراحی ساختار و ایندکس‌گذاری بصورت استاندارد و اصولی انجام نشود، فراخوانی اطلاعات از پایگاه داده با کندی مواجه خواهد شد.
پایگاه‌های داده قابل استفاده توسط هاست‌دی‌ال:
MySQL, MariaDB, MongoDB
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله پنجم

کدنویسی سمت کاربر

پس از تعیین تکنولوژی (گام دوم) و آماده شدن طرح UI (گام سوم)، مرحله کدنویسی سمت کاربر یا فرانت‌اند (Front-End) آغاز می‌گردد. در این مرحله با رعایت آخرین استانداردها، تمامی صفحات سایت بصورت واکنشگرا یا ریسپانسیو (Responsive) و مطابق با قوانین سئو (SEO)، کدنویسی شده و فایل‌های تصویری گام سوم عیناً به کدهای قابل استفاده در مرورگرها تبدیل می‌گردد که نتیجه‌ی آن یک وب‌سایت استاتیک، بدون هیچگونه عملکرد و محاسبه خواهد بود.
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله ششم

کدنویسی سمت سرور

در این مرحله با توجه به تکنولوژی تعیین شده در گام دوم، کدنویسی سمت سرور یا بک‌اند (Back-End) انجام می‌شود. این گام بصورت موازی با گام قبلی (کدنویسی سمت کاربر) پیش می‌رود و عملکردها و محاسبه‌های بخش‌های مختلف سایت به آن اضافه می‌گردد تا سایت به حالت داینامیک و پویا در آمده و تکمیل شود.
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله هفتم

تست و رفع باگ

پس از اتمام کدنویسی، پروژه بر روی یک فضای هاست آزمایشی بارگذاری شده و دسترسی‌های لازم برای مشتری ارسال می‌گردد تا بخش‌های مختلف سایت را (چه به عنوان مدیر و چه به عنوان کاربر) بررسی کرده و از عملکرد صحیح سایت اطمینان حاصل نماید.
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله هشتم

تحویل و آموزش

پس از تأیید مشتری مبنی بر مطابقت کامل پروژه با داکیومنت ارائه شده، نسخه نهایی بر روی دامنه اصلی بارگذاری شده و بطور کامل به مشتری تحویل داده خواهد شد. همچنین دسترسی‌ها و آموزش‌های لازم برای استفاده از سایت به مشتری ارائه می‌گردد.
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step
مرحله نهم

مشاوره و پشتیبانی

از زمان شروع طراحی سایت در تمامی گام‌ها، جهت ارائه مشاوره‌های تخصصی و پشتیبانی بصورت 24 ساعته در کنار شما هستیم. همچنین پس از تحویل نهایی، تیم طراحی و توسعه هاست‌دی‌ال در صورت بروز هرگونه مشکل و یا نیاز به تغییر یا توسعه، همراه شما خواهد بود.
Webdesign Step Webdesign Step Webdesign Step